Založ si blog

Vypustili sme džina. ..

A je dobojované, no vojna sa len začína. Niečo ako staré známe „král je mrtev, ať žije král“. Ťažko inak okomentovať to, čo sa spustilo po, no zväčša ešte pred oficiálnym výsledkom volieb. Média, a to nie len v onej „najdemokratickejšej krajiny sveta“, a všetci ktorý si porážku svojej favoritky vzali osobne sa zachovali.. nuž, ako hnoj. Nedá sa to inak povedať zrejme. I keď to samozrejme neplatí na všetkých, ale je toho toľko, že generalizovať proste môžeme (a keď máte pocit že nie, kľudne ma rozneste v komentároch). Osobne ma výsledok (príjemne) prekvapil, i keď som skeptický, a asi aj príliš starý už na to aby som sa radoval z víťazstva „menšieho zla“. Ale o tom to nemá byť, výsledok je jasný, ľudia si zvolili. A bohužiaľ, aj „elity“.

 

No nie len v krajinke za oceánom. Na nešťastie, aj u nás. Stačí si spomenúť na rôznych „analytikov“ a zamestnancov rôznych, nazvime to záujmových organizácií. Žiarivým príkladom je takzvaný analytik Fischer, s ktorým som sa mohol stretnúť osobne na niekoľkých podujatiach (viacero jeho „analýz“ je možné nájsť jednoduchým využitím prvého vyhľadávača). A dosť že jeho využívané argumenty sú niekde na úrovni základnej školy („veď Trump nevie ani čítať“ … akože… rly?), a spolu s hromádkou ďalších „mierne“ neodhadol výsledok, ale poniektoré média (ktoré nebudeme menovať, ono to fakt nie je problém sledovať ani sa dopátrať v prípade záujmu veľmi rýchlo) mali tú… nechcem napísať drzosť, možno odvahu (?) zavolať si takýchto na zhodnotenie výsledkov. Stopercentne objektívne určite. Ostáva už len dúfať, že si o pár mesiacov vláda objedná nejaký milý prieskum o tom, prečo ľudia neveria médiam. A najlepšie za poriadne mastnú sumu. Veď ťažká problematika, že áno.

 

Ďalším, jednoducho humusom, je v spoločnosti ktorá sa snaží vtláčať „toleranciu“ a „dúhu“ na každom kroku, prezentovať výsledok platných a legitímnych volieb ako víťazstvo „bieleho muža“ či „sedlákov a robošov“ (voľná parafráza jedného zo SLOVENSKÝCH „mienkotvorných“ médií). Akože ľudia, fakt? Roky tu do nás tlačíte žvásty ktorým snáď neveríte ani vy sami, a potom sa dočítame niečo ako že „rozhodli bieli heterosexuáli“? Toto vôbec nie je rozdeľovanie spoločnosti, všakže ….

 

Čerešničkou na torte sú gratulácie Putinovi. Bez srandy. Jediné čo ma na tom mrzí je to, že tak činilo množstvo ľudí, s ktorými síce nesúhlasím pomaly v ničom, ale vždy sme boli schopní viesť normálnu diskusiu ktorá sa na niečom zakladala. A nie, neboli to krčmové reči pri pive. Ale to už je na inú diagnózu pravdepodobne.

 

To, čo však stojí za zmienku a málo sa o tom hovorí, je to čo mix týchto a mnohých ďalších „malých krívd“ môže priniesť. Spomínaní „bieli muži“, áno, často motivovaní výsledkom, pobodali či napadli černochov alebo moslimov asi v každom väčšom meste USA. A tam kde nie, sú nepokoje z opačnej strany. Ostáva len dúfať že sa nevypustil pomyselný džin z fľaše, kedy „roboši a sedláci“, ktorí dlhú dobu sledovali pozitívnu diskrimináciu a pociťovali krivdu, si nepovedali že toto je to povestné zamávanie krídlami motýľa, čo vyvolá tornádo. Ak áno, je takmer isté že sa to prenesie aj ku nám. A v spoločnosti, v ktorej každý deň počuť o útoku prisťahovalca na domorodú populáciu, nie je potrebná veľká dávka fantázie na to, aby sme si domysleli čo to vyvolá.

Zľava nič a sprava tanky. ..

18.11.2016

Pôvodne sa to hovorilo asi naopak. Už neviem. Ak aj áno, bude to len ďalší dôkaz toho, že svet sa točí (po tom slávnom "vys*ali sme sa na východ a ho*no prišlo zo západu"). Nemyslím to teraz viac »

Vae Victis!

08.11.2016

Toľko omieľaná téma posledných dní, týždňov... A ešte aj najbližších určite. Kto vyhrá voľby v krajine za veľkou mlákou? To netuším, a ani radšej nechcem hádať kto má väčšie viac »

Začíname. .. .

07.11.2016

Nuž, ani nie po dlhom zvažovaní som sa aj ja rozhodol založiť si blog. Nie že by som jeden nemal už.. roky dozadu... "before it was cool" ... ale asi až teraz dozrel ten správny čas, či nutkanie viac »

mladí, vlajka, Moldavsko, Kišiňov,

Moldavsko je znepokojené pohybom ruských síl v Podnestersku

18.06.2018 15:28

Moldavská vláda upovedomila OBSE o nasadení vojenskej techniky v tejto oblasti pod kontrolu separatistov.

lekár, doktor, peniaze, úplatok,

Peňažný dar pre lekára nie je úplatok, rozhodla GP

18.06.2018 15:28

Generálna prokuratúra tak rozhodla v prípade ortopéda Jozefa P. z nitrianskej Fakultnej nemocnice, ktorého na jeseň 2017 zadržala NAKA pri preberaní úplatku.

parkovanie, autá

Košice chcú, aby parkovacia spoločnosť EEI odišla zo všetkých lokalít

18.06.2018 15:04

Poslanci vyzývajú na vrátenie parkovacieho systému a následne si chce mesto parkovanie spravovať vo vlastnej réžii.

ČR, Zeman, Babiš, premiér, vymenovanie

Expert: Zeman prepisuje ústavu a chce sa pomstiť

18.06.2018 15:00

"Pokiaľ vo vedení ČSSD zvíťazí prístup pragmatizmus za každú cenu, tak bude musieť kandidáta na ministra zahraničných vecí Miroslava Pocheho obetovať,“ povedal politológ Jan Bureš.

Felix

V.V.V.V.V.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 4
Celková čítanosť: 4434x
Priemerná čítanosť článkov: 1109x

Autor blogu

Kategórie

Archív